Новини світу. 5 лютого. Іран атакує будь-яку країну, територія якої буде використана для військової агресії проти Ісламської республіки, заявив в неділю заступник командувача Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) Хоссейн Саламі.

Ядерна зброя
Іран готує ядерну зброю

“Будь-яка територія, з якої противник буде проводити ворожі по відношенню до Ірану операції, піддасться відповідній агресії з боку наших збройних сил”, – говорить Саламі.

Останнім часом між Іраном і низкою країн Заходу, включаючи США, загострилася ситуація на тлі розбіжностей з приводу іранської ядерної програми.

Міністри закордонних справ ЄС на зустрічі 23 січня схвалили заборону на імпорт іранської нафти, який вступить в силу з 1 липня. Нові санкції були введені у зв’язку тим, що Іран, на думку Євросоюзу, як і раніше не бажає співпрацювати з міжнародним співтовариством з питань, пов’язаних з розвитком атомної програми. У відповідь іранська влада пригрозили перекрити Ормузську протоку – ключовий морський шлях для транспортування нафти з Перської затоки. США у свою чергу стягнули в район Перської затоки авіаносну групу.

Ряд експертів не виключають, що конфлікт з Іраном може перерости у військове зіткнення. Крім США, в коаліцію проти Ірану можуть увійти Грузія, Туреччина, Ізраїль, а також монархії Перської затоки.

США і ряд інших країн Заходу звинувачують Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.

Джерело РИА Новости 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.