Новини економіки. 16 лютого. Держсекретар США Гілларі Клінтон є одним з найймовірніших кандидатів на пост президента Всесвітнього банку.

Хілларі Клінтон
Клінтон може очолити Всесвітній банк

Ще одним можливим претендентом на зазначену посаду називають колишнього радника Білого Дому з економічних питань Лоуренса Саммерса (Lawrence Summers).

15 лютого нинішній керівник Всесвітнього банку Роберт Зеллік заявив, що покине свій пост після закінчення терміну своїх повноважень. Це відбудеться 30 червня поточного року. При цьому 15 лютого в Держдепартаменті США заявили, що Клінтон не збирається ставати кандидатом на пост голови Всесвітнього банку.

Зарплата Зелліка на посту президента Всесвітнього банку перевищила 450 тис. доларів на рік. Крім того, за даними організації, йому належить пенсія в розмірі майже 285 тис. доларів.

Згідно негласної традиції, Всесвітній банк очолює американець (а Міжнародний валютний фонд – представник європейських країн). У США раніше пообіцяли, що назвуть свого кандидата в “найближчі тижні”.

В середині 2011 року джерела агентства Reuters вже повідомляли, що Гілларі Клінтон розглядає можливість очолити Всесвітній банк після відходу з посади держсекретаря. Однак тоді ж цю інформацію спростував представник Клінтон Філіпп Рейнс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.