Новини культури. 22 лютого. Стародавнє місто Херсонес Таврійський внесуть до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Херсонес Таврійський

Про це повідомила радник Президента України Ганна Герман спільно з директором Департаменту культурної спадщини Міністерства культури України Андрієм Вінграновським, передає УНН.

Вінграновський висловив сподівання, що Херсонес має бути внесений до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вже цим літом.

“Ми сподіваємось, що на 36 сесії ЮНЕСКО, яка відбудеться в Санкт-Петербурзі цього літа, це питання буде розглянуте, тому що всі зауваження ми зняли, які були в експертів ЮНЕСКО“, – розповідає Вінграновський.

Герман висловила впевненість, аби вберегти пам’ятки України від поступового руйнування часом, тут потрібна державна політика.

“Я рада, що міністерство культури вийшло з дуже конкретним проектом, який буде патронуватися державою, Президентом України зі збереження церков та пам’яток архітектури в Україні. І не тільки в Карпатах, йдеться і про Крим, і про Центральну Україну, і йдеться по всю нашу державу, на якій є пам’ятки і які треба зберегти”, – сказала Герман.

Раніше Міністерством культури України та національною комісією України у справах ЮНЕСКО було проведено роботу з підготовки номінації до Списку всесвітньої спадщини “Стародавнє місто Херсонес-Таврійський та його хора”.

Пам’ятка розташовується у місті Севастополі на території кримського півострова. Вона складається з кількох заповідних ділянок, які охоплюють збережені частини стародавнього Херсонеського городища та його сільськогосподарської округи – хори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.