Новини світу. 10 лютого. Грецькі профспілки приватного та державного секторів проводять в п’ятницю і в суботу 48-годинний загальний страйк на знак протесту проти нових заходів жорсткої економії, що передбачаються другим пакетом кредитної підтримки Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду на 130 мільярдів євро.

Греки страйкують на знак протесту проти нових заходів жорсткої економії

Оголошено, що на два дні зупиниться практично весь громадський транспорт в Афінах. Не працюватимуть метро, ​​автобуси, тролейбуси, трамваї, а гілка легкого наземного метро між Афінами і портом Пірей функціонуватиме тільки з 10:00 до 17:00 за місцевим часом.

На дві доби переривається морське і залізничне сполучення. Однак аеропорти працюватимуть в звичайному режимі, оскільки авіадиспетчери не планують брати участь в акціях протесту.

На заклик Загальної конфедерації праці Греції і Вищої ради профспілки держслужбовців мають намір також страйкувати лікарі державних лікарень, працівники інших держустанов, вчителі. У дні страйку відбудуться демонстрації, а центральний мітинг пройде в неділю на площі Синтагма біля стін парламенту.

7 лютого під час першого з початку року загального страйку в демонстраціях в Афінах і Салоніках взяли участь більше 20 000 чоловік. Тоді на добу було припинено залізничне та морське сполучення, з перервами працював громадський транспорт, страйкували багато категорій державних службовців та працівники приватного сектора.

Профспілки протестують проти скорочення мінімальної зарплати в приватному секторі, нового урізання пенсій та звільнення держслужбовців, що передбачається досягнутою грецьким урядом домовленістю з “трійкою” міжнародних кредиторів – ЄС, ЄЦБ і МВФ – по програмі заходів жорсткої економії, необхідних для укладення кредитної угоди на 130 млрд євро.

Без свіжих кредитів в рамках даної угоди Греція не зможе погасити 20 березня облігацій на 14,5 мільярдів євро, що загрожує країні неконтрольованим дефолтом.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.