Новини світу. 22 лютого. Греція повністю перегляне бюджет-2012, щоб врахувати більш глибокий, ніж очікувалося, спад ВВП і нові дані щодо реструктуризації боргу.

Греція прийме закони, спрямовані на реалізацію угоди з кредиторами

Нарада міністрів фінансів єврозони (Єврогрупа) постановила у вівторок надати Греції 130-мільярдні кредити і наказати приватним кредиторам списання 53,5% від номіналу грецького боргу. Програма реструктуризації отримала назву “участь приватного сектора” (PSI), вона повинна принести Греції вигоду близько 107 мільярдів євро.

C урахуванням нових розрахунків, бюджетний дефіцит на поточний рік переглянутий з 11,43 мільярда євро до 13,73 мільярда євро, або з 5,4% до 6,7% ВВП. Замість первинного профіциту бюджету в 2,42 мільярда євро (1,1% ВВП) передбачається первинний дефіцит в 488 мільйонів євро (0,2% ВВП).

Через більш глибоку рецесію доходи бюджету передбачаються в 56 мільярдів євро замість 59 млрд. Витрати з 73,5 мільярда скоротяться до 70,3 мільярда. Передбачається, що на програму PSI Греція витратить 13,05 мільярда євро замість 12,75 мільярда. Програма державних інвестицій урізана в черговий раз на 400 мільйонів євро – до 7,3 мільярда євро.

Що стосується скорочення зарплат, то планується швидше ввести в дію єдину сітку оплати праці в держсекторі, скоротити ряд доплат держслужбовцям, скоротити витрати на роботу міністерств на 15%. Витрати Міноборони, зокрема, будуть скорочені на 100 мільйонів євро, а Мінфіну – на 66 мільйонів євро за рахунок урізання персональних пенсій. Фонд оплати понаднормових для лікарів скоротиться на 50 мільйонів євро, а допомоги по багатодітності – на 43 мільйонів євро.

Як очікується, в найближчі дні, крім переглянутого бюджету-2012, Греція прийме ще десятки інших законів і підзаконних актів, спрямованих на реалізацію угоди з кредиторами. Країна зобов’язалася також змінити конституцію, прописавши в ній пріоритет виплати зовнішнього боргу перед іншими витратами, але з процедурних причин перегляд основного закону можливий не раніше 2013 року.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.