Новини світу. 7 лютого. Греція сьогодні знову страйкує: на цілу добу в країні припиняється залізничне та морське сполучення, з перебоями працюватиме громадський транспорт.

Греція сьогодні знову страйкує

Працювати не будуть працівники місцевого самоврядування, лікарі, викладачі шкіл і вузів, працівники судів, будівельники, банківські службовці, представники ряду держустанов. Таким чином люди мають намір висловити свою незгоду з державними заходами жорсткої економії.

Страйк, який проводять Загальна конфедерація праці та Вища рада профспілки держслужбовців, приурочена до переговорів грецького уряду з “трійкою” міжнародних кредиторів (Єврокомісія, Європейський центробанк і Міжнародний валютний фонд), що  проходять в Афінах, за новою кредитною угодою на суму 130 мільярдів євро в обмін на жорсткі умови щодо скорочення дефіциту держбюджету.

“Те, що вимагає “трійка”, – це хроніка заздалегідь запланованої смерті, – голова Загальної конфедерації праці Греції Янніс Панагопулос. – Мова йде про грубі, цинічні шантажі щодо цілого народу, якому загрожують або банкрутством, або якимось іншим способом” . На думку профспілкового діяча, кредитори “хочуть відмінити всі трудове законодавство і урізати зарплати в приватному секторі на 20-30% на додаток до тих скорочень, які вже здійснені”.

Трійка кредиторів висунули Греції ряд умов для надання країні другого пакета фінансової допомоги на загальну суму 130 млрд євро. Напередодні Греція погодилася виконати вимогу міжнародних кредиторів і скоротить в 2012 році 15 000 держслужбовців. Проте грецькому уряду ще належить прийняти другу ключову вимогу – скорочення зарплат, у тому числі і в приватному секторі. Очікується, що рішення з цього питання буде винесено найближчим часом. Якщо Греція не виконає всі вимоги в частині скорочення державних витрат, Афіни не отримають фінансових коштів для погашення облігацій на суму в 14,5 мільярда євро до 20 березня.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.