Новини світу. 7 лютого. Греція побудує на кордоні з Туреччиною стіну, яка дозволить захистити Євросоюз від потоку нелегальних мігрантів.

Сухопутний кордон між Грецією і Туреччиною має протяжність понад 200 кілометрів

Оперативний центр з охорони кордону, який займеться втіленням проекту, відкрився 6 лютого. Про це повідомляється на сайті міністра захисту громадян Христоса Папуціса.

Висота загородження, покритого колючим дротом, складе чотири метри, а довжина – близько 10 кілометрів, від села Кастаніес до села Неа Вісса на північному сході Греції, відзначає Associated Press. Воно буде забезпечено відеокамерами й датчиками руху. Вартість будівництва, яке розпочнеться в березні, складе близько трьох мільйонів євро, а завершити його планується до вересня 2012 року.

Сухопутний кордон між Грецією і Туреччиною має протяжність понад 200 кілометрів, проте велика її частина проходить по річці Еврос. Кордон вздовж річки грецькій владі допомагає охороняти Frontex – європейське агентство з захисту кордонів. Загородження побудують на тій частині кордону, яка проходить не по річці. Туреччина не заперечує проти будівництва стіни.

На відкритті центру з охорони кордону Папуціс зазначив, що Греція є гостинною країною і поважає права людини, однак також вона поважає міжнародні закони і закони Євросоюзу і хоче забезпечити безпеку своїх громадян.

Під час візиту Папуціса в Кастаніес близько 40 осіб вийшли на демонстрацію проти будівництва стіни: на їхню думку, проект порушує права людини і є зайвою витратою грошей в період фінансової кризи. Акція протесту пройшла без інцидентів.

За 2011 рік, за даними грецького уряду, сухопутний кордон між Грецією і Туреччиною нелегально перетнули майже 55 000 чоловік, при цьому основний потік мігрантів до Євросоюзу йде саме через Грецію.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.