Новини технологій. 23 лютого. Сервіс автоматичного перекладу Google почав підтримувати есперанто, повідомляється в офіційному блозі компанії.

Google навчився перекладати есперанто

За допомогою “Перекладача” можна перекласти текст, написаний на есперанто, на іншу мову, або навпаки.

Есперанто став 64-м за рахунком мовою в “Перекладачі”. Представники Google зазначили, що якість автоматичних перекладів з і на есперанто досить висока, незважаючи на малу кількість доступних текстів. Вони пояснили це штучною природою мови.

Есперанто був створений в 1870-х роках лікарем-офтальмологом Людвиком Лазарем Заменгофом в якості універсальної мови для міжнародного спілкування. Перший підручник есперанто (“Unua libro” або “Перша книга”) вийшов в 1887 році.

В даний час число мовців есперанто в світі, за різними оцінками, становить від сотень тисяч до декількох мільйонів чоловік. Існують люди, для яких есперанто є рідною мовою – як правило, це діти ентузіастів есперанто чи діти, народжені в інтернаціональних родинах, де батьки використовують цю мову для спілкування один з одним.

На есперанто виходять журнали, знімаються фільми (в 1966 році американський режисер Леслі Стівенс зняв на есперанто фільм жахів “Інкуб”), записуються пісні. Розділ “Вікіпедії” на есперанто налічує понад 160 тис статей.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.