Новини України. 27 лютого. Екс-президента України Віктора Ющенка слід притягти до відповідальності за здачу національних інтересів країни у справі розподілу шельфу Чорного моря між Україною та Румунією.

Ющенка повинен понести пакарання і показати приклад іншим

Таку думку виловив народний депутат з фракції Комуністичної партії України Олександр Голуб.

“Як цю справу було передано до суду, як позиція України відстоювалась у суді – з самого початку мова йшла про невигідні для України умови та вже заздалегідь визначене рішення, оскільки за румунською стороною стояли американські інтереси”, – вважає парламентар.

Народний депутат наголосив, що за Румунією стояв тодішній віце-президент США Дік Чейні, компанія якого мала переважне право на розробку шельфу.

Ющенко не міг цього не знати… На жаль, лідер незалежної України здав національні інтереси і не тільки в цьому, а й в інших питаннях. Тому, безумовно, він заслуговує на суд”, – наголосив Голуб.

На його думку, покарання Ющенка стане попередженням нинішнім чиновникам.

Крім того, Голуб вважає, що Україні слід повернутися до перегляду справи про розподіл шельфу в міжнародному суді.

Нагадаємо, 2009 року Румунія відсудила в України кілька десятків квадратних кілометрів Чорноморського шельфу біля острова Зміїний.

Днями Румунія повідомила про відкриття родовища газу обсягом від 42 до 84 млрд кубометрів в румунській частині Чорноморського континентального шельфу, раніше відсудженої в України у міжнародному арбітражі.

Родовище відкрито на глибині близько 3 тис. метрів в ході буріння свердловини Доміно-1, яка знаходиться в 170 км від румунського берега.

Незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін вважає собівартість цього газу високою.

Джерело УНН 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.