Новини України. 21 лютого. Радник президента Ганна Герман називає ініціативи щодо скорочення викладання української мови “смішними”.

Герман вірить у розвиток української мови

“До цього треба ставитись по-філософськи і досить спокійно. По-перше, Табачник, як і Валуєв, не вічні. А по-друге, така є ментальність українського народу. Наші люди радше зроблять ефективніше, коли треба робити навпаки”, – зазначила вона.

“Згадайте роки, коли при владі була помаранчева команда, тоді навпаки було, я б сказала, певне нав’язування української мови для східних регіонів, для Криму, але це дало цей ефект”, – додала Герман.

“Така вже природа українців, що, коли їм забороняти, то вони краще будуть за це боротись. Тому я не знаю, чи ці смішні ініціативи нинішнього Міністерства освіти матимуть той ефект, на який розраховують їхні ініціатори”, – зазначила вона.

Герман також зазначила, що за всю історію існування українського народу, ніколи не існувало державної політики захисту і розвитку української мови.

“Але, незважаючи на це, українська мова не тільки вижила, а ще і розвивалась”, – зазначила радник президента.

Вона нагадала, що “українська мова пережила Валуєвські укази, українська мова буде існувати і розвиватися доти, доки будуть жити на світі українці”.

“Тому я оптимістично налаштована, і вірю, що державна мовна політика буде покращуватися”, – зазначила вона.

Джерело Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.