Огляд преси. 9 лютого. Україна повністю дезорієнтувала Європу чи насправді хоче вона зближуватися з ЄС, чи ні.

Янукович нічого не сказав про Тимошенко

Польща відкриє сьоме консульство в Україні і скасує оплату за національну візу, сказав глава МЗС Польщі Радослав Сікорський. Водночас опозиція просила його, щоб Польща підтримала санкції проти влади України, оскільки лише це заставить їх піти на поступки в справі ув’язненої Юлії Тимошенко.

Про візит до Києва Міністра закордонних справ Польщі пише польська Gazeta Wyborcza.

Якщо говорити про ув’язнення колишнього прем’єра, то відносини Польщі та інших країн ЄС з Україною залишаються холодними. Брюссель не підписав з Києвом через це Угоди про асоціацію.

“Ключ до цього документу лежить в камері Юлії Тимошенко“, – цитує видання польських дипломатів.

“Наша влада не збирається поступатися в цьому питанні. Рада Європи два тижні тому ухвалила досить гостру резолюцію щодо України, закликаючи до зміни пунктів в кримінальному кодексі, на підставі яких засуджено Тимошенко. Захід має оголосити санкції щодо нашої влади. Якщо цього не станеться не можна розраховувати на поступки влади у справі Юлії Тимошенко“, – розповів газеті заступник глави партії “Батьківщина” Олександр Турчинов.

Його слова підтвердила зустріч Радослава Сікорського з Віктором Януколвичем: “Наше повідомлення звучало: Україна повністю дезорієнтувала Європу чи насправді хоче вона зближуватися з ЄС чи ні”, – сказав один з польських дипломатів. Президент України водночас нічого про справу Тимошенко не сказав, відзначає видання.

Сікорський також зустрівся з Олександром Турчиновим, донькою Тимошенко Євгенією та кількома іншими політиками.

“Оточенню президента Януковича падає підтримка. Єдиним способом утримання при владі для них є фальсифікація осінніх парламентських виборів, – розповідає Турчинов польській газеті, – ми розраховуємо на підтримку Заходу. Зокрема моніторинг під час голосування. Маємо надію, якщо вибори будуть чесними, то народ демократично усуне чинну владу”.

“В нікого немає сумнівів, що вибори мають бути кришталево чистими. Інакше група президента повністю втратить довіру Заходу”, – відзначив польський дипломат.

Сікорський відвідав Київ, оскільки Україна та Польща разом проводять чемпіонат Європи з футболу в червні і потрібно утримувати належні стосунки незалежно від політичної кон’юнктури. На зустрічі в українському МЗС домовилися про полегшення у візових справах та діяльності консульств, пише Gazeta Wyborcza.

“Угоду про скасування оплати за польську внутрішню візу підпишемо цього року”, – сказав Сікорський.

Такі візи коштують 20 євро і минулого року їх видали понад 200 тисяч. Вона видається переважно людям які працюють або вчаться в Польщі. Ця віза не дозволяє подорожувати по країнах зони Шенген.

Польща відкриє також сьому консульство в Україні – у Донецьку. Перед Євро-2012 польські дипломатичні представництва над Дніпром мають працювати у дві зміни.

Радослав Сікорський також зауважив, що Польща повністю підтримає впровадження безвізового режиму з Україною, якщо Київ виконає всі вимоги ЄС.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.