Новини України. 5 лютого. Патріарх Київський і всієї Руси-України, глава УПЦ КП Філарет (Денисенко) заявляє, що в 2011 році чинився тиск з боку Московського патріархату за сприяння влади на Українську православну церкви Київського патріархату, проте українські патріотичні сили, а також Європа і США допомогли його церкві захиститися.

Київський патріарх Філарет
Філарет зазначив, що влада хоч і не сприймає. проте, не заважає

“Дійсно були в минулому році такі спроби під впливом Московського патріарха, і взагалі Москви в цілому. Тому що патріарх поставив собі за мету ліквідувати розкол в Україні. А ліквідувати розкол, значить, мають на увазі нас, Київський патріархат, тому що в їхніх очах ми розкольники. І що значить ліквідувати – значить знищити, приєднати до Московського патріархату. Тому й почалося це, ліквідація розколу, – перетягування наших парафій до Московського патріархату, перетягування духовенства, і цьому сприяла влада”, – сказав український патріарх у суботу в ефірі 5 каналу, передає ЛIГАБiзнесIнформ.

“Але виявилося, що це справа не така проста, та Київський патріархат може захищатися. На захист нашої церкви повстала не тільки сама церква, а й патріотичні сили, громадські організації, політичні партії не тільки в Україні, але і Європа стала захищати і Америка, тому що порушуються тим самим права людини, релігійні права. І Європа, і Америка стали на захист прав людини”, – сказав Філарет.

Він також підкреслив, що сьогодні влада хоч і не сприяє УПЦ КП, але не заважає.

“В результаті з цього нічого не вийшло – Московський патріархат до себе приєднав лише кілька парафій, а тим часом до нас теж перейшли чимало. Тому і влада побачила, що це завдає шкоди нашому суспільству і державі, бо породжує нестабільність, якої і так в Україні достатньо. І тому до кінця 2011 – початку 2012 року вийшли на те, що влада хоч і не сприяє нас, але не заважає “, – зазначив глава УПЦ КП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.