Новини світу. 5 лютого. Колишній кубинський лідер Фідель Кастро вперше за довгий час з’явився на публіці, щоб представити книгу своїх мемуарів, яка недавно вийшла з друку.

Фідель Кастро на презентації книги

Двотомник під назвою “Партизан часу” складається майже з тисячі сторінок, в ньому описано життя Фіделя з дитячих років до революції і захоплення влади на Кубі.

“Мені потрібно користуватися моментом, тому що моя пам’ять слабшає”, – сказав Кастро під час презентації.

85-річний політик також заявив, що обов’язок кожного кубинця – до останнього подиху боротися за Кубу, планету і все людство. Він в черговий раз підтримав президента Венесуели Уго Чавеса, який, за словами Кастро, “зробив для венесуельського народу більше, ніж будь-хто”.

Крім того, Кастро похвально відгукнувся про студентів Латинської Америки, “стали на захист свого права на безкоштовну освіту”.

Газета Кубинської комуністичної партії Granma повідомила, що зустріч Кастро з публікою з нагоди публікації книги тривала 6 годин. У числі запрошених були міністр культури Куби Абель Прієто, а також глава кубинського Спілки письменників Мігель Барнет.

Барнет назвав мемуари Кастро “яскравими, як 3D фільм”.

Книга заснована на розмовах лідера кубинської революції з місцевою журналісткою Катюшею Бланко.

Свої мемуари Кастро починає з самого раннього дитинства і закінчує груднем 1958 року, коли був повалений військовий лідер країни Фульхенсіо Батіста.

Нинішня поява Кастро на публіці – перша з квітня 2011 року, коли він взяв участь в завершальному засіданні з’їзду кубинської компартії.

У 2006 році Кастро передав владу в країні своєму брату Раулю, і відтоді він мало бере участь у громадському та політичному житті Куби.

Джерело ВВС 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.