Новини економіки. 2 лютого. Переговори щодо газу між Україною і Росією вийшли на новий рівень.

Це крок вперед, причому у виграші буде Україна

Як заявив вчора міністр енергетики Юрій Бойко, обидві сторони готові залучити третю – Європу, яка є найбільшим споживачем російського газу, для участі в консорціумі з експлуатації української ГТС, повідомляє Сегодня.

Раніше РФ хотіла просто купити ГТС, а Європа не реагувала на пропозиції України про співпрацю.

«Єврокомісія (вищий орган виконавчої влади Євросоюзу) чекає від російської сторони реакції на пропозицію стати третьою стороною в газових переговорах між Києвом і Москвою, – повідомив єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Оттінгер.

Росіяни офіційно поки відмовчуються. За прогнозами незалежного експерта Валентина Землянського, з їх боку ніяких заяв не буде, поки не пройдуть вибори президента РФ (4 березня), але можна сподіватися, що погодяться.

«Це крок вперед, причому у виграші буде Україна, – ЄС дасть гарантії про стабільні довгострокові закупівлі російського газу – а значить і якісь гроші на модернізацію ГТС, – вважає Землянський. – Також можна сподіватися, що ціна газу для нас буде 250-280 доларів за 1000 кубометрів».

Міністр ПЕК тіньового Кабміну Олександр Гудима каже, що і ЄС, і Росія визначилися: качати газ через Україну обійдеться дешевше (5-6 мільярдів доларів проти 25-30) і надійніше, ніж будівництво газопроводу «Південний потік», який пройде в небезпечній близькості від нестабільного Близького Сходу і буде повністю готовий до 2020 року.

«Батька бити», в сенсі – боротися з Росією, краще разом з Європою, ось для чого нам ЄС, – говорить Гудима. – Але до 4 березня всі заяви підвиснуть, тому Україні треба протриматися кілька місяців, сплативши постачання газу».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.