Новини здоров’я. 9 лютого. Як показало дослідження, розглядання свого відображення в дзеркалі більше 10 хвилин призводить до тривоги і депресії через зовнішність – навіть якщо до цього людина була цілком задоволена собою.

Чим довше заглядаєш у дзеркало, тим більше претензій до власної зовнішності

Чим довше заглядаєш в дзеркало, тим більше претензій до власної зовнішності.

У новому дослідженні взяли участь люди, які страждають від психічного розладу, що характеризується хронічним невдоволенням своїм тілом або його окремими частинами, навіть якщо вони виглядають абсолютно нормально, а також волонтери, які не мали нарікань до своєї зовнішності.

Учасників просили дивитися на себе в дзеркало протягом 25 секунд, оцінюючи перед цим і після цього їх рівень задоволеності своєю зовнішністю з допомогою спеціального опитувальника. Потім волонтерів просили дивитися у дзеркало мінімум 10 хвилин.

В результаті, як і очікувалося, люди, стурбовані своєю зовнішністю, впадали у депресію після того, як заглядали у дзеркало навіть півхвилини. Всупереч очікуванням, здорові волонтери також стали проявляти ознаки тривожності і невдоволення, якщо їх просили дивитися на себе 10 хвилин.

Вчені пояснюють цей ефект тим, що здорові люди, як правило, не дивляться на себе в дзеркало занадто довго, аналізуючи свої риси, що більш характерно для людей з психічними відхиленнями.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.