Новини технологій. 20 лютого. Шахраї використовують різні методи для того, щоб “витягнути” з кишені мобільних абонентів гроші.

Будьте пильнішими до повідомлень з невідомих номерів

Зловмисники не перестають вигадувати способи для виманювання коштів. Уберегти всіх від шахраїв – неможливо. Водночас знайомство з кількома популярними методами крадіжок через мобільний телефон, дозволить вам уникнути шкоди.

Найчастіше людьми вдається маніпулювати нав’язавши відчуття жадоби (ви виграли, поповніть на одну суму отримайте вдвічі більше) або жалості (я випадково перерахував гроші). Тому треба бути дуже обережними при дзвінках з невідомих номерів чи незрозумілих СМС. Краще зразу ж повідомляти про такі випадки свого оператора, пише блогер Петро Нек.

Автор розповідає про ТОП-10 мобільних афер:

10. Один з найбільш примітивних, але, тим не менш, часто використовуваний спосіб обману. Вам приходить SMS такого змісту: “Сервер мобільного оператора Х. Перекажіть гроші на номер 8-ХХХ-ХХХ-ХХ-ХХ і одержите удвічі більше!”. Знаючи, що любителів легкої наживи у нас в країні вистачає, обманщики тиснуть на психіку. Адже перевівши “на пробу” якихось 30 грн, ви можете отримати 60!. Відчувши можливість збагатитися, абонент переводить на вказаний номер всі кошти, що залишилися.

9. Абонентові приходить SMS з пропозицією відписатися від рекламної SMS-розсилки. Для того, щоб відписатися, пропонується відправити “безкоштовне” SMS певного змісту (найчастіше це набір цифр) на один з коротких номерів і перейти за отриманим у відповідь посиланням, для того щоб виключити номер із списку розсилки рекламних повідомлень. SMS на запропонований короткий номер виявляється платним і оцінюється в середньому $3-5.

8. Абонент отримує повідомлення з невідомого номера про необхідність знайти рідкісну групу крові для порятунку дитини. У повідомленні вказується номер телефону, дзвінки на який автоматично “полегшують” рахунок на 20-30 гривень.

7. У нас відбувся збій в системі. Ваш телефон через півгодини буде заблоковано на чотири дні. Ми зараз можемо швидко перереєструвати вашу SIM-карту в системі, наберіть на телефоні комбінацію *150*[050 ххх хх хх]*[200]# виклик. Тільки швидше, нам ще багато абонентів треба обдзвонити! Команда виявляється командою переказу грошей з одного рахунку на інший.

6. На вулиці до вас підходять і просять дати подзвонити хворій мамі або дітям додому, посилаючись на акумулятор, що сів, і терміновість дзвінка. Через хвилину телефон повертається до Вас, а ось кількість готівки на рахунку сильно зменшується. Дзвінок здійснюється на платний номер. Зловмисники модернізували методи, й тепер можуть, начебто набираючи номер, встановити цифрову комбінацію, якою встановлюється програма, що без відома власника телефона спустошує рахунок (відправляє платні SMS, дзвінки на спеціальні номери).

5. Новий вид шахрайства: оголошення з пропозицією стабільної роботи з житлом і зарплатою 3000 доларів на місяць. Для отримання інформації про роботу в них пропонується відправити SMS або зателефонувати на короткий номер (підвищена вартість SMS або платний автовідповідач). Абоненти, які відправили SMS, у відповідь на повідомлення отримували інформацію про те, що їх заявка прийнята в систему і чекає обробки. Однак, після відправки SMS на вказаний номер, з рахунку абонента знімалося 30 грн., про які в оголошеннях не було ані слова.

4. Абонентові приходить SMS такого змісту: “Не можу тобі додзвонитися, немає грошей, перешли 5 гривень”. Коли одержувач повідомлення намагається сам набрати вказаний номер, то чує, що абонент – поза зоною доступу. Деколи довірливі користувачі мобільних телефонів дійсно посилають суму незнайомцеві. Зайве говорити, що з цього номера їм ніхто більше не передзвонює.

3. Користувач мобільного телефону одержує SMS-повідомлення про те, що хтось перевів на його рахунок певну суму грошей. Найчастіше вона невелика – 10-15 гривень. Через декілька хвилин приходить і інша SMS-ка, з повідомленням про помилку і проханням повернути гроші назад. Найчастіше такі повідомлення відправляються з Інтернету – в цьому випадку номер відправника не повідомляється, замість нього на дисплеї адресата з’являється короткий номер, максимально схожий на службове повідомлення. Природно, грошей на рахунку абонента не додалося, а жаліслива історія про фатальну помилку при передачі грошей другу – не більше ніж шахрайство. Втім, подібний виверт якраз і розрахований на порядність людей, які захочуть повернути гроші неуважному абонентові.

2. Абоненту приходить SMS: “Банк Х відмовив вам у видачі кредиту”. Через декілька днів, коли абонент забуде про це повідомлення, йому дзвонять з незнайомого номера. Автовідповідач, представившись банком Х, говорить: “Нагадуємо Вам про необхідність погасити кредит. Хочете прослухати повідомлення ще раз, натисніть 1. Хочете зв’язатися з оператором, натисніть 2”. Звичайно, абонент виходить на оператора, який правдоподібно описує ситуацію із заборгованістю за кредитом. Для детальнішого з’ясування обставин псевдооператор пропонує з’єднати абонента зі службою безпеки банку, завданням якої насправді є виманювання у переляканого абонента особистої інформації, номерів кредитних карток та ін.. Не дивно, що після цього з карток починають зникати гроші.

1. Відбувається масова розсилка інформації абонентам (з використанням ПК) про нібито виграний приз, з пропозицією передзвонити за довідкою. Коли абонент дзвонить на рекомендований номер, начебто представники МТС йому повідомляють “радісну новину” про приз (домашній кінотеатр або навіть автомобіль). Щоби стати учасником акції, обов’язковою умовою є придбання ваучерів поповнення на суму 500 і більше грн, після чого треба повідомити секретні коди. Іноді можуть просити купити ваучери інших операторів. Після цього коди відразу використовуються зловмисниками для поповнення спеціально приготованих номерів, а далі перепродаються зі знижкою з використанням послуги переказу. Покупці коштів навіть не знають про їх шахрайське походження.

За матеріалами mrpetruccio.blogspot.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.