Новини здоров’я. 9 лютого. Лікарі вже давно помітили, що під час довгих перельотів пасажири піддаються підвищеній небезпеці утворення тромбів в судинах ніг.

Венозний тромбоз зазвичай називають «синдромом економ класу», оскільки вважається, що на нього частіше за інших страждають пасажири, які вирушають у подорож саме цим класом.
Проте дослідники з Американського коледжу лікарів, що спеціалізуються на лікуванні хвороб грудної клітини, довели, що справа тут не в класі, а в тому, наскільки далеко ви сидите від проходу. Якщо ви віддаєте перевагу місцю біля вікна, то, швидше за все, ви не будете часто вставати під час польоту і турбувати своїх сусідів, а проведете політ сидячи.
Але тривалий час без руху суттєво збільшує ризик утворення тромбів. У зв’язку з цим вчені рекомендують людям, яким загрожує ризик утворення тромбів, не займати місце біля вікна в салоні літака, і частіше рухатися під час перельотів.
За матеріалами zdorovieinfo