Новини науки. 9 лютого. Багато господарів з незадоволенням помічають, що їх кішки люблять воду з вуличних калюж і канав, незважаючи на те, що на кухні для них завжди припасені чисті вода або молоко.

Котам до вподоби відстояна вода

Всі кращі керівництва по догляду за кішками настійно рекомендують забезпечити тваринам постійний доступ до свіжої чистої води і радять частіше її міняти. Рекомендується також регулярно мити миску, щоб уникнути інфекції або забруднень.

Однак автори не беруть до уваги дві проблеми. Свіжа водопровідна вода зазвичай обробляється хімікатами і часто сильно хлорована і тому має хімічний запах. У кішок чутливий нюх, і вони не в змозі перенести це. Ще гірше, якщо миску миють якимись сучасними очисними засобами. У мисці ж для пиття запах миючого засобу накладається на і без того неприємний запах водопровідної води. Відстояна вода в калюжах і водоймах на вулиці набагато привабливіше. Вона може кишіти мікробами і бути тухлою, але це природна органіка, яка лише надає питву додатковий смак.

Автори ветеринарних посібників суворо попереджають про небезпеку розповсюдження хвороб, якщо ви дозволяєте вашій кішці пити зі ставків і калюж. При цьому ігнорується питання про те, яким же чином безлічі диких тварин вдається зберігати здоров’я в даних умовах.

Насправді ж ризик незначний, але його можна ще зменшити, ретельно відмиваючи миски від чистячих засобів. Оскільки кішки у багато разів чутливіші за людину до хімічних запахів, миску треба обполіскувати набагато ретельніше, ніж свою тарілку. А водопровідній воді слід дати відстоятися і лише потім давати її тварині. Тоді, мабуть, навіть примхливі кішки зволять зачерпнути язиком пропоновану їм чисту воду.

І ще одна рекомендація з приводу пиття. Не слід давати кішці молоко замість води. Якщо даєте молоко, то поставте поруч і миску з водою, щоб у тварини був вибір. Всупереч розхожій думці, багато дорослих кішки не люблять молоко, та воно і не потрібно їм. У деяких порід, особливо сіамської, вживання молока може викликати розлад шлунку, так що, якщо давати їм молоко, не пропонуючи на вибір воду, у кішки може початися пронос.

Джерело Зооклуб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.