Новини України. 14 лютого. Вчора у Києві стався безпрецедентний випадок.

На засіданні Олексій сидів з опущеною головою, тихо відповідав на питання

Вперше судять людину за звірячі знущання над тваринами. У Святошинському райсуді відбулося перше засідання у справі київського «Джека-різника» Олексія В. та його спільника Романа Ф., повідомляє Сегодня.

Першого звинувачують в тому, що він більше року жорстоко вбивав бродячих собак (близько 30), а другого – в тому, що знімав це на камеру. Страшні кадри з’являлися на сайті vreditelyam.net, де шкуродер хвалився своїми «подвигами» перед іншими догхантерами. Підсудних зустрічали 100 зоозахисників…

«Сьогодні важливий день розправи з цим маніяком. Сьогодні тварини, а завтра ми і наші діти! »- кричали ще за півгодини до початку засідання учасники акції, тримаючи плакати, листівки, фото із зображенням вбитих тварин і портрети Олексія. «Це майбутній Чикатило! Всі маніяки починали з вбивства тварин», – говорили в натовпі. Перед фото тварин вони запалили свічки.

Однак обвинуваченого повз протестуючих не провели. Охоронці на прохідній розповіли, що Олексій приїхав ще за 1,5 години до початку засідання з другим підсудним, мамою та адвокатом. «Напевно, знав, що тут таке буде», – сказав нам один з охоронців.

На засіданні Олексій сидів з опущеною головою, тихо відповідав на питання судді. «Я буду говорити про свій вчинок тільки після того, як суд прийме рішення», – сказав він нам. Підсудні та адвокат відмовили в зйомках в суді.

«У зв’язку з тим, що справа резонансна, це може загрожувати їхньому життю», – пояснив адвокат Сергій Остапенко. І справді, після того як суддя оголосила дату наступного засідання – 22 лютого – і підсудний вийшов в коридор, на нього буквально накинулися зоозахисники. Побили плакатами і маму Олексія, кричачи: «Як ти такого народила?». Почали бити його ногами, порвали одяг. «У нас в машині ще бита лежить…», – перешіптувалися протестуючі, а потім стали викрикувати: «На кіл його!», «Стратити його!». Але до самосуду не дійшло – тих, що билися, розняли співробітники суду.

19-річних хлопців звинувачують за двома статтями КК «Жорстоке поводження з тваринами» і «Виготовлення матеріалів, які пропагують насильство і жорстокість», максимальний термін за які – 5 років в’язниці. «Ми сподіваємося, що йому дадуть хоча б півроку», – сказала нам організатор руху «Земляни», що виступає проти Олексія, Вікторія Свєтлова. Адвокат Остапенко відмовився від коментарів: «Все, що я можу сказати, ви почуєте на подальших засіданнях суду».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.