Новини науки. 13 лютого. Жіноча пам’ять стає куди менш точною, ніж чоловіча, коли мова заходить про неприємний і емоційно негативний досвід.

Жінки краще за чоловіків пам'ятають хороші моменти

Як показали експерименти вчених з університету Монреаля, Канада, деталі неприємних подій гірше утримуються в пам’яті жінок, проте при цьому представниці слабкої статі краще запам’ятовують приємні події. Що стосується чоловіків, їх пам’ять більш чутлива до неприємностей, проте приємний досвід вони запам’ятовують гірше за жінок. Еротичні і збуджуючі спогади залишають у пам’яті чоловіків більш глибокий слід, ніж в пам’яті жінок.

В ході експериментів волонтерам показували картинки різного змісту і емоційного забарвлення. Потім їм показали ці ж і нові картинки, відзначаючи, наскільки швидко і точно учасники дослідження згадували їх. Крім цього, вчені спостерігали за активністю головного мозку волонтерів, коли ті виконували завдання.

«Сканування мозку показало підвищену активність в правій півкулі мозку жінок, коли вони дізнавалися картинки з приємним змістом. У чоловіків спостерігалася зворотна реакція. Наші дані демонструють складність емоційної пам’яті і підкреслюють, наскільки важливо враховувати різницю між статями при вивченні реакцій головного мозк», – зазначили вчені.

Джерело ЗдравоЕ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.