Новини світу. 1 лютого. Поліція затримала в Чилі злочинців, які намагалися на вантажівці вкрасти 5,2 тонн тисячолітнього льоду з льодовика “Хорхе Монтт” (Jorge Montt), який потім вони планували використовувати для приготування коктейлів у барах.

Лід із заповідника хотіли використовувати для коктейлів

Водію та його спільникам може бути пред’явлено звинувачення “у посяганні на культурне надбання людства”, розповів прокурор розташованого на крайньому півдні Чилі регіону Айсен – Хосе Моріс (Jose Moris).

Льодовик “Хорхе Монтт” знаходиться в заповіднику імені Бернардо О’Хіггінс в чилійській Патагонії у важкодоступному районі. Від нього до найближчого містечка Кочране, на під’їзді до якого було затримано авторефрижератори, близько шести годин їзди. Заповідний лід планувалося доставити в столицю країни – Сантьяго, що знаходиться в 2,5 тисячах кілометрів на північ від заповідника.

Тепер “конфіскований” лід буде розплавлений і використаний для зрошення сільськогосподарських угідь фермерів з Кочране, де протягом декількох тижнів стоїть посуха. У південній півкулі зараз спекотне літо, температура вдень доходить до 40 градусів тепла.

Між тим, у сусідній аргентинської Патагонії при відвідуванні льодовика “Періто-Морено” (Perito Moreno) всім бажаючим пропонується скуштувати віскі з вирубаним тут льодом. Поблизу розташована туристична столиця Аргентини – містечко Калафате. В кінці 2010 року в ньому відкрили бар, де з спресованого протягом багатьох століть снігу (а саме з нього складаються льодовики) зроблені не лише стіни і стеля, а й келихи для коктейлів.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.