Новини технологій. 10 лютого. США можуть ввести санкції проти України через інтернет-піратства.

За піратів Україну покарають

У зв’язку з високим рівнем інтернет-піратства в Україні, міжнародний альянс інтелектуальної власності звернувся до Торговій палати США з проханням зняти з нашої страні преференції безмитного ввезення окремих груп товарів.

Рішення Торгової палати США буде залежати, зокрема від того, чи потрапить Україна в список особливої ​​уваги, який буде опублікований в середині лютого цього року. У той же час, за даними «Агентства інтернет-прав», Україна попередньо внесена до цього списку.

У 2006 році зняття з України преференції безмитного ввезення окремих груп товарів коштувало нашій країні 75 млн доларів. У цьому році сума може зрости ще на 39 млн.

У 2011 році Україна вже була в списку особливої ​​уваги Альянсу, але тоді Торгова палата не прийняла ніяких санкцій. На думку представника IIPA Еріка Шварца, ризик втратити преференцій безмитного ввезення набагато вище.

«Рівень піратства в Україні надзвичайно високий, найвищий в Європі і закривати на це очі більше немає можливості. Зараз міжнародні зусилля спрямовані на зниження числа контрафактної продукції (слухання щодо ратифікації ACTA, SOPA, PIPA) в світовій економіці і Україні або включається в цей процес або проти неї висуваються торгові санкції», – говорить він.

Основною перешкодою для ефективної боротьби проти інтернет-піратства є закон про телекомунікації, де говориться, що інтернет-провайдери «не несуть відповідальності за зміст інформації, переданої через свої мережі».

Нагадаємо, на початку лютого цього року, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект, який забороняє правоохоронним органам вилучати спірний контент з інтернет-сайтів та припиняти їхню роботу без відповідного рішення суду.

Джерело Зеркало недели

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.