Новини політики. 6 лютого. Фракція “Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина” готова підтримати кандидата на посаду омбудсмена не від опозиції.

Томенко: Новим уповноваженим з прав людини у ВР має бути кандидат від громадськості

Про це заявив заступник голови Верховної ради України Микола Томенко.

“Новим уповноваженим з прав людини у ВР має бути кандидат від громадськості, який користується значною підтримкою. Ми не вимагаємо права опозиції на свою кандидатуру, ми вимагаємо і вважаємо, що було б правильним забезпечення громадянського суспільства і громадських організацій на висунення свого кандидата”, – сказав Томенко.

Томенко сказав також: “Якщо нам запропонують таку кандидатуру, то ми, відповідно, зберемо 113 підписів народних депутатів, але це не стосується кандидатів від БЮТБ або НУ-НС, або інших опозиційних сил”.

Також раніше повідомлялося, що чинний омбудсмен Ніна Карпачова завтра, 7 лютого, відзвітує перед Верховною радою про хід своєї діяльності на цій посаді.

Як повідомлялося, Рада має намір заслухати щорічну доповідь уповноваженого Ради з прав людини Ніни Карпачової “Стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні” в день відкриття 10-ої сесії парламенту 7 лютого.

Українська Гельсінська спілка з прав людини просить Раду висунути і підтримати кандидатуру голови правління спілки і співголови Харківської правозахисної групи Євгена Захарова на посаду омбудсмена.

8 лютого 2007 Рада втретє поспіль обрала Карпачову своїм уповноваженим з прав людини. Вперше вона була обрана в квітні 1998 року, а вдруге – у червні 2003 року. Термін повноважень омбудсмена – 5 років. Протягом 20 днів після припинення повноважень чинного омбудсмена 113 депутатів або спікер можуть внести кандидатури на вакантну посаду.

За матеріалами Подробности

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.