Новини світу. 15 лютого. Прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон 15 лютого оголосить комплекс заходів по боротьбі з “ганебним” рівнем пияцтва в країні.

Великобританія боротиметься проти пияцтва

Зокрема, глава уряду має намір підтримати введення мінімальних цін на алкоголь і обкладання високим податком міцних спиртних напоїв.

За оцінками британської влади, встановлення мінімальної ціни на спиртне на рівні 30 пенсів за одиницю товару врятує близько 300 життів на рік. Якщо ж ціна складе 50 пенсів, кількість передчасних смертей від алкоголізму знизиться на дві тисячі.

Крім того, Кемерон має намір створити мережу витверезників, куди п’яних будуть доставляти на спеціальних автобусах. Також планується збільшити кількість поліцейських для боротьби з п’яними бешкетами і відправляти в нічні клуби наряди “швидкої”, які на місці надавали б допомогу пацієнтам напідпитку .

У 2010 році у Великобританії сталося 200 тис. випадків госпіталізації після алкогольного отруєння, а пов’язана з ними смертність безперервно зростає. Національна система охорони здоров’я щорічно витрачає на лікування алкоголіків 2,7 мільярда фунтів стерлінгів.

Очікується, що в березні уряд опублікує план довгострокової боротьби з пияцтвом. Як пише The Guardian, майже весь попередній рік влада провели в консультаціях не тільки з медиками, але і з виробниками спиртного, які противляться держрегулюванню. Втім, подібна практика може трактуватися як недотримання прийнятого в Євросоюзі законодавства про вільну торгівлю, тому реалізація ініціативи уряду залишається під питанням.

Джерело Лента.ру 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.