Новини політики. 9 лютого. Президент Янукович, ветуючи документ, зазначив, що він “містить ризики порушень конституційних прав громадян і гарантій цих прав”.

біометричний паспорт
Біометричних паспортів не буде

Народні депутати погодилися з вето президента Віктора Януковича і скасували прийнятий раніше закон про біометричні паспорти.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, за те, щоб скасувати закон “Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України” N8507, проголосувало 304 картки народних депутатів.

Президент Янукович, ветуючи документ, зазначив, що він “містить ризики порушень конституційних прав громадян і гарантій цих прав”.

“(Закон, – ред.) порушує взяті Україною на себе міжнародні зобов’язання, є кроком назад на шляху запровадження європейських та міжнародних стандартів у сфері захисту прав людини, виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, не забезпечує безпеку громадян, призведе до невиправданих збільшень бюджетних витрат, негативно позначиться на бюджеті кожної країни “, – вважає він.

Нагадаємо, 23 вересня минулого року Рада прийняла закон, що передбачає введення в Україні біометричних паспортів. “За” проголосувало 257 карток народних депутатів.

Вважається, що від введення “біометрики” виграв би консорціум ЄДАПС – найбільший виробник ідентифікаційних документів, з яким пов’язують ім’я народного депутата від Партії регіонів Василя Грицака.

Після ветування закону регіонали заявили, що налаштовані відправити його на доопрацювання. Прем’єр-міністр Микола Азаров написав на своїй сторінці в Facebook написав, що Кабмін готує новий закон про біометричні паспорти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.