Новини світу. 15 лютого. Компанії з ЄС відмовляються привозити до Білорусі патрони для національної збірної з біатлону.

Білоруські біатлоністки не мають чим стріляти

Німецьке представництво фінської компанії Lapua з виробництва патронів для мисливців і спортсменів-стрільців не може поставити товар для збірної Білорусі з біатлону. Компанія посилається на відсутність дозволу на експорт патронів до Білорусі, незважаючи на чинний контракт і зроблену білоруською стороною передоплату в розмірі 34 тис. євро.

Білоруські ЗМІ відзначають, що офіційного роз’яснення причин проблем, які виникли у постачальника, не прозвучало. У неофіційних же бесідах представники компанії посилаються на ембарго на поставку озброєнь і військової техніки з Євросоюзу до Білорусі, хоча спортивні патрони під це не підпадають.

“Представники компанії пояснюють проблеми тим, що Євросоюз не дає ліцензію на перевезення набоїв до Білорусі. Менеджер постачальника запевняє, що зі свого боку вони готові докласти всіх зусиль, щоб здійснити контрактні зобов’язання. Але офіційного дозволу на відправку боєприпасів до Білорусі вони не мають. Пояснень ж, чому цього дозволу їм не дають, ніяких немає”, – сказав керівник департаменту національних команд Міністерства спорту і туризму Білорусі Андрій Фомочкін.

Компанія Lapua повинна привезти до Білорусі 75 тисяч патронів. Проте зараз вони застрягли на складі в Німеччині. Загалом Білорусь замовила 290 тисяч патронів, які збірна з біатлону планувала використовувати вже в цьому сезоні.

Зараз команда використовує патрони, які залишилися в запасі.

До вирішення ситуації підключили МЗС країни.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.