Новини світу. 17 лютого. Білорусь думає над продажем своїх нафтопроводів.

Білорусь не проти продати свої нафтові труби

Про це сказав перший віце-прем’єр Білорусі Володимир Семашко.

“Всякі йдуть переговори. Безумовно, є різні думки”, – сказав він.

За словами першого віце-прем’єра, “серйозної проробки” даного питання поки немає.

“Але я думаю, що це – питання часу”, – сказав Володимир Семашко, зазначивши, що покупці можуть бути різні, а не тільки російські.

Він повідомив, що в даний час потужності білоруських нафтопроводів завантажені не повністю, а в Росії з’явилася Балтійська трубопровідна система.

“Нам треба думати, як ефективно використовувати чинні потужності”, – заявив перший віце-прем’єр.

Слід зазначити, що незалежні економісти вже давно передбачали продаж нафтопровідної системи Росії. Такі прогнози почали звучати ще частіше після того, як в листопаді минулого року Білорусь продала Росії ВАТ “Белтрансгаз”. Ця угода стала свого роду прецедентом: Білорусь – єдина країна, яка цілком продала свою газотранспортну структуру іноземній компанії. Білоруська опозиція розцінила продаж “Бєлтрансгазу” як незаконну і небезпечну для суверенітету угоду.

Аналітики відзначають, що білоруська нафтопровідна система потрібна Москві, швидше, в геополітичних та іміджевих цілях: отримати повну владу над цією сферою, а заодно – продемонструвати незговірливим партнерам, наприклад Україні, які вигоди можна отримати в разі допуску росіян до енергетичних активів.

За матеріалами БелаПАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.