Новини світу. 4 лютого. Балтійське море замерзає на територіях кількох держав, криголами рятують судна.

Криголами розносять лід в Балтійському морі

Сильні морози призвели до того, що лід почав покривати поверхню Ризької затоки і Балтійське море, тому місцеві служби вже використовують криголами.

Оцінити льодові умови заважає водяний пар, який зменшує видимість і не дозволяє зробити точні спостереження із супутників.

За даними естонського інституту метеорології і гідрології дрейфуючим льодом вже охоплена велика частина Ризької затоки та узбережжя Естонії, а в затоці Пярну сформувався суцільний крижаний покрив завтовшки 15-25 см.

Лід спостерігається і на всьому узбережжі моря в Латвії, але помірний вітер, який дме з узбережжя, відносить лід далі від берега і не дає сформуватися щільній кірці.

У Фінській затоці на сході біля Санкт-Петербурга товщина льоду сягає 15-30 см. В тому районі працюють 5 російських криголамів. У свою чергу, на південному узбережжі Фінляндії товщина льоду становить 5-20 см.

В інших місцях Балтійського моря лід утворився тільки біля берега, в центральній частині температура води складає близько +3 градуси за Цельсієм.

Криголами також почали виходити в море також з портів Польщі та Німеччини, де в окремих місцях біля узбережжя товщина льоду сягає 10-20 см. Лід почав утворюватися біля порту в Гамбурзі.

В минулому році на початку лютого в Балтійському морі працювали більше 20 криголамів, а в другій половині місяця в льоди Ризької затоки вмерзли 34 судна.

За матеріалами delfi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.