Новини світу. 25 лютого. Влада американського міста Вайт Плейнс (Нью-Йорк) зажадала від Федерального авіаційного управління (ФАУ) США розслідувати повідомлення ЗМІ, згідно з якими авіадиспетчери місцевого аеропорту сплять прямо на робочому місці.

Скарга надійшла від представника адміністрації округу Вестчестер Роба Асторіно

Скарга надійшла від представника адміністрації округу Вестчестер Роба Асторіно, який побачив записи з камер відеоспостереження диспетчерської вишки.

В останні дні ці кадри широко транслювалися місцевими телеканалами. На них видно, як авіадиспетчери сплять, їдять, читають і набирають текстові повідомлення по телефону, замість того, щоб стежити за показаннями на моніторах.

ФАУ вже відреагувала на тривожне відео офіційною заявою. В управлінні пояснили, що частина приміщення в диспетчерській вежі аеропорту “використовується в якості зони відпочинку співробітників”. За словами представників ФАУ, у вежі зламаний ліфт, у зв’язку з чим авіадиспетчери змушені проводити перерви поруч із робочим місцем.

Однак, ці пояснення не влаштували Асторіно і він зажадав проведення повноцінного розслідування. Він нагадав, що аеропорт Вайт Плейнс щорічно обслуговує близько 2 млн пасажирів. “Ми повинні зробити все, щоб переконатися в їх безпеці”, – заявив представник адміністрації округу.

Американські авіадиспетчери не в перший раз опиняються в центрі уваги. Так, в березні 2011 року був відсторонений від роботи диспетчер вашингтонського аеропорту імені Рейгана, що заснув під час нічного чергування. В результаті пілоти двох пасажирських лайнерів були змушені садити свої літаки без підказок із землі.

Згідно з останньою доповіддю ФАУ, тільки за минулий рік авіадиспетчери США допустили при управлінні повітряним рухом майже 2 тис помилок, 50 з яких були досить серйозними. На щастя, жодна з них не призвела до катастрофи.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.