Новини України. 24 лютого. Федеральний суд округу Колумбія відхилив позов екс-глави МВС України Юрія Луценка, обвинуваченого в перевищенні повноважень, до генпрокурора країни Віктора Пшонки і декількох його підлеглим.

Суд Колумбії відхилив позов екс-глави МВС України Юрія Луценка

Це випливає з тексту рішення, копія якого є в агентства РАПСИ/rapsinews.ru.

Суд відхилив позов у ​​зв’язку з тим, що позивач не виконав його розпорядження без пояснення причин. Зокрема, суд зобов’язав Луценка і його представників інформувати суд про те, як проходить повідомлення відповідачів. Звіт повинен був надійти ще 8 лютого, проте в базі суду порожньо.

Луценко, обвинувачений в перевищенні повноважень, подав позов до генпрокурора і декількох його підлеглим в грудні 2011 року. Екс-глава МВС вимагав визнати його кримінальне переслідування незаконним і політично мотивованим, а також стягнути на його користь компенсацію моральної шкоди.

Луценко звинувачував відповідачів в порушенні його права на недоторканність особи шляхом незаконного арешту і необгрунтовано довгого утримання під вартою. Крім того, екс-глава МВС стверджує, що у висновку він піддавався нелюдському і такому, що принижує його гідність, поводженню.

Крім Пшонки відповідачами за позовом виступали його перший заступник Ринат Кузьмін, а також співробітники генпрокуратури Сергій Войченко та Антон Зінченко.

Колишній міністр внутрішніх справ України був арештований в кінці 2010 року. Луценко звинувачується в розкраданні державного майна та перевищенні повноважень, зокрема, незаконному оформленні на роботу в МВС свого особистого водія і в порушеннях, пов’язаних з наданням йому квартири і нарахуванням пенсії. За даними слідства, загальний збиток держави від діяльності Луценка на керівному пості склав близько 1 мільйона гривень (125 000 доларів).

Прокуратура просить засудити Луценка, за процесом проти якого уважно стежить Захід, до чотирьох з половиною років позбавлення волі. Адвокати в свою чергу називають кримінальне переслідування екс-глави МВС політичним замовленням і вимагають виправдати свого підзахисного за всіма пунктами звинувачення.
Печерський районний суд Києва призначив оголошення вироку на 27 лютого.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.