Новини України. 15 лютого. Фото. Сьогодні вранці скандалом обернулася церемонія покладання вінків президентом Віктором Януковичем до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам.

"Афганці" "задом" привітали Януковича

Захід проходив в Києві з нагоди чергової річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Ветерани тієї війни, що представляють організацію “Ніхто крім нас”, демонстративно повернулися при появі президента до нього спиною.

Ветерани-“афганці” ще з 8 ранку почали збиратися з квітами в бойовій формі з нагородами біля пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, що розташований поруч з Києво-Печерською Лаврою.

Проте підійти до монумента їм не вдавалося – шлях перегородила металева огорожа і співробітники охорони Януковича.

У результаті “афганцям” довелося близько півтори години стояти на морозі, чекаючи появи глави держави, який затримувався.

Ветерани, тим часом, вишикувалися приблизно в 50 метрах від пам’ятника. Коли, нарешті, з’явився Янукович в оточенні челяді і журналістів, “афганці” по команді командирів “Кру-у-у-гом” повернулися до президента задом.

Заграв гімн Україні, але ніхто з ветеранів при цьому не зняв головні убори.

“Афганці” так і простояли весь час, поки біля пам’ятника перебував Янукович.

“Президент перший повернувся до нас спиною, ми у відповідь повернулись дупою”, – сказав один з військових.

Ветерани змогли покласти квіти до пам’ятника тільки після від’їзду президента.

Повідомляється також, що на прилеглих вулицях до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам знаходилися десятки автобусів з бійцями “Беркут”.

Єдиною з чиновників до ветеранів підійшла радниця президента Ганна Герман, яка принесла вибачення.

Спини ветеранів війни в Афганістані побачив не тільки Віктор Янукович. Згідно з повідомленням прес-служби Президента України, у церемонії також взяли участь Голова Верховної Ради Володимир Литвин, Прем’єр-міністр Микола Азаров, Секретар РНБО Андрій Клюєв, перший заступник Глави Адміністрації Президента Ірина Акімова, голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов, голова Української Спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький, представники громадськості.

“З глибокою повагою звертаюся до ветеранів бойових дій на території інших держав. Ваші ратні та трудові здобутки, активна громадянська позиція стали складовою розбудови нашої країни, зміцнення її обороноздатності, збереження миру та стабільності у світі. Переконаний, що ви завжди слугуватимете яскравим прикладом для молодого покоління”, – йдеться у зверненні Януковича до учасників бойових дій.

За матеріалами Новий регіон, NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.