Новини України. 13 лютого. В Україні близько 1,1-1,2 млн. чоловік лікувалися в психіатричних клініках, диспансерах чи регулярно зверталися за допомогою до спеціалістів.

Люди звертаються більше до бабок, ніж до спеціалістів

Такі дані оприлюднив керівник Асоціації психіатрів України та член Громадської гуманітарної ради при Президентові України Семен Глузман, повідомляє Кореспондент.

Фахівець не уточнив, за який період оголошені дані.

За його словами, це цифри Міністерства охорони здоров’я і вони ілюструють тільки кількість тих, хто звертається за такою допомогою.

“Якщо я не звернувся за допомогою до лікаря-психіатра і ви не звернулися, звідки вони дізнаються, хворі ми або здорові?”, – пояснив Глузман.

За його даними, 80% психічно хворих у нашій країні ніколи не зверталися до лікаря. “Ідуть до бабок викочувати яйцем переляк, знімати пристріт. А без добровільної згоди психіатр навіть оглянути пацієнта не може”, – зазначив психіатр.

При цьому фахівець впевнений, що психічне здоров’я українців не страждає ні від економічної кризи, ні від політичних проблем. Навпаки, ці катаклізми роблять суспільство більш психічно стійким. “Ми здоровий народ, у нас все нормально”, – упевнений відомий психотерапевт.

Раніше німецькі психологи з Технічного університету Дрездена оприлюднили дані дослідження, згідно з якими понад 160 мільйонів європейців страждають психічними розладами – це майже 40% населення Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.