Новини спорту. 5 січня. Карати футбольних фанатів за расистські, антисемітські, фашистські, ксенофобські речівки і банери будуть штрафами (170-340 грн), виправними роботами й навіть арештом до 15 діб.

Ультрас кажуть, що новий закон їм не страшний

Все це пропонує законопроект нардепа-регіонала Вадима Колесніченка. Багато опозиційних ЗМІ відразу ж пов’язали цей законопроект зі скандальним відеороликом, на якому київські ультрас скандують нецензурну речівку «Спасибі жителям Донбасу…», повідомляє Сегодня.

Вадим Колесніченко стверджує, що ніякої політики в його проекті немає: «Цей документ ініційований представниками Професійної футбольної ліги (ПФЛ) і футбольних клубів, вони ж брали участь у його розробці. Проводилась спеціальна нарада за участю співробітників служб безпеки клубів».

Як пояснили правоохоронці, досі фанів карали за дрібне хуліганство (штраф 51-119 грн), однак ця стаття виписана розпливчасто – дрібним хуліганством вважається нецензурна лайка і порушення громадського порядку. Крім того, існує внутрішня система штрафів, за якою за нецензурні вигуки штрафується футбольний клуб, за який вболівають фани.

Тепер до кодексу буде додано декілька чисто футбольних статей, де йдеться про покарання за ксенофобські та матюки вигуки, бійку, кидання петард та фаєрів. Закон розширить права стюардів, наприклад, їм дозволять оглядати вболівальників.

«Фашизм треба випалювати розпеченим залізом. Так що закон ми обов’язково приймемо», – говорить перший заступник голови фракції регіоналів Михайло Чечетов.

Самі ж ультрас кажуть, що закон їм не страшний. «Кричатимемо те, що захочемо, адже не заарештують ж цілий сектор в тисячу чоловік», – каже вболівальник Андрій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.