Новини України. 13 січня. До Верховної Ради подано законопроект “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо викидання відходів у недозволених місцях)”, яким пропонується встановити адміністративну відповідальність за викидання будь-яких відходів за межі урн.

За недопалки на асфальті штрафуватимуть

Про це повідомляє Сегодня.

Авторами законодавчої ініціативи виступили народні депутати від Партії регіонів Ельбрус Тедеєв і Віктор Янукович, від КомпартіїЄвген Царьков, Катерина Самойлик та Олександр Голуб, від НУ-НС Руслан Князевич і Лілія Григорович, а також позафракційні – Дмитро Ветвицький та Олег Ляшко.

Вони пропонують доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 152-1 та внести зміни до статті 222.

“Доповнення Кодексу статтею 152-1 дозволить встановити адміністративну відповідальність за викидання будь-яких відходів за межі урн, контейнерів або інших ємностей для збору, утилізації чи переробки сміття”, – йдеться в пояснювальній записці.

Відзначається також, що “за це порушення пропонується ввести накладення штрафу на громадян від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”.

Вони також наводять досвід інших країн у цьому питанні: “Так, завдяки впровадженню високих штрафів (приблизно 650 доларів США) за кидання сміття та недопалків на вулицях і їх реальне застосування правоохоронними органами Сінгапуру вдалося досягти статусу найчистішого міста планети”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.