Новини економіки. 1 січня. Від сьогодні набуває чинності закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

З сьогоднішнього дня зменшується ставка податку на прибуток підприємств

З сьогоднішнього дня зменшується і ставка податку на прибуток підприємств.

Ведення малого бізнесу за спрощеною системою зазнає деякі зміни, в першу чергу платники єдиного податку розділені на категорії.

У першу категорію увійшли підприємці-спрощенці, у яких сума доходу не перевищуватиме 150 тисяч грн. Для них ставка єдиного податку становить від 1% до 10% мінімальної заробітної плати. Ця група підприємців не повинна мати найманих працівників.

Як повідомляється, до другої категорії віднесені підприємці, дохід яких не буде перевищувати 1 млн грн., а кількість найманих працівників – 10 осіб. Ставка єдиного податку для них становить від 2% до 20% мінімальної заробітної плати.

У третю категорію входять підприємці, у яких сума виручки не буде перевищувати 3 млн грн., а кількість працюючих – 20 чоловік. Ставка оподаткування цієї категорії буде на рівні 5% без сплати податку на додану вартість (ПДВ) і на рівні 3% у випадку паралельної реєстрації платником ПДВ.

Крім того, до четвертої групи належать підприємці або юридичні особи, обсяг доходів яких не перевищує 5 млн грн. Відповідно до закону, вони зможуть наймати до 50 працівників. Ставка податку встановлена ​​на рівні 3% або 5%.

Суб’єкти господарювання, які були платниками єдиного податку, а також юридичні та фізичні особи-підприємці, які були платниками інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом, і вирішили з 1 січня перейти на спрощену систему оподаткування, повинні подати відповідну заяву не пізніше 25 січня .

Крім того, сьогодні в Україні ставка податку на прибуток підприємств зменшується з 23% до 21%. Ставка податку на прибуток у розмірі 21% діятиме до 31 грудня 2012 року. З 1 січня по 31 грудня 2013 податок буде зменшено до 19%, а з 1 січня 2014 року – 16%.

За матеріалами Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.