Новини політики. 21 січня. Юлія Тимошенко може отримати притулок в Чехії завдяки своєму заміжжю.

Юлії Тимошенко не довелося б просити політичного притулку

Поява Олександра Тимошенко в Празі може бути першим кроком у багатоходової комбінації української опозиції, метою якої є приготування еміграцію Юлії Тимошенко до Чехії, вважає чеське видання Aktuálně.cz.

Журналісти описують механізм, за яким екс-прем’єр може отримати право на проживання в Чеській республіці.

“Згідно з параграфом 13 закону Чехії про надання притулку, таке може бути надано з метою возз’єднання сім’ї, навіть якщо інших причин для надання немає”, – пише “Aktuálně“.

МВС Чехії підтвердило цю інтерпретацію. “Коли сімейні узи і справжність відносин між подружжям підтверджені, тоді цей тип притулку [дозволити родині возз’єднатися] зазвичай надається”, – заявив прес-секретар міністерства.

“Таким чином, Юлії Тимошенко не довелося б просити політичного притулку, і влада Чехії не опинилися б у політично важкій ситуації – тому що надання політичного притулку саме Юлії Тимошенко безсумнівно створило б кризу в чесько-українських відносинах. По суті, Тимошенко не знадобиться нічого, крім свідоцтва про шлюб, щоб отримати притулок у Чеській республіці“, – йдеться в статті.

“Коли чеська влада говорить “А” у разі пана Тимошенко, вони не можуть не сказати “Б” стосовно його дружини”, – прокоментувала ситуацію Магда Фалтова, адвокат з Асоціації за Інтеграцію і Міграцію.

Олександр Тимошенко попросив притулку в Чехії 6 січня і отримав його.

За матеріалами kyivpost

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.