Новини економіки. 12 січня. У ЄС наповнені газові сховища, запаслися і газом з інших джерел.

Європі доступний природний газ з інших джерел

Цього року Європа зазлалегідь підготувалася на випадок нової “газової війни” між Україною і Росією, пише оглядач The International Herald Tribune.

В останні роки щозими європейці з тривогою чекають чергової російсько-української сварки через газ. Але цього разу європейці добре підготувалися, вважає автор: “сховища в деяких країнах наповнені, Європі доступний природний газ з інших джерел”.

На думку аналітиків, і “Газпром“, і українська сторона знаходяться в невигідному становищі напередодні початку своїх переговорів про ціни на газ. Одвічний козир України – її газотранспортна система, яку Київ може перекрити, домагаючись від Росії пільгових цін.

У відповідь “Газпром” може припинити поставки газу в Україну. “Так траплялося кілька разів, і в програші залишалися усі”, – зауважує автор: страждали європейські споживачі, репутація Росії та України.

“Цього разу динаміка інша, причому вигідна Європі, якщо та розумно розіграє свою карту”, – вважає автор.

Позиції “Газпрому” похитнулися, особливо у Східній Європі. У російського газу з’явилися реальні конкуренти – скраплений і сланцевий, пояснює Грехем Фрідмен з консалтингової фірми Wood MacKenzie.

Деякі німецькі компанії вважають, що тепер на газовому ринку задають тон покупці, оскільки ціну газу все частіше перестають прив’язувати до цін на нафту.

Але, пише автор, і позиції України ослабли. Бо тепер Росія може перенаправити частину газу по “Північному потоку”. “Росія залишається спритним гравцем, але її хватка не така жорстка, як раніше. Це не заслуга стратегії європейців, а всього лише наслідок конкуренції на газовому ринку”, – зазначає автор.

За матеріалами inopressa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.