Новини економіки. 23 січня. Продовження боргової кризи в країнах єврозони, посилення рецесії та нестабільність банківської системи призведуть до “Єврогеддону” (“Eurogeddon”).

"Єврогеддон" може бути не настільки сильним, як фінансова криза 2008-2009 років

Таке положення міститься в дослідженні австралійської групи, що займається економічним консалтингом, Deloitte-Access Economics (у тому числі, консультує уряд Австралії).

У дослідженні наголошується, що “Єврогеддон” може бути не настільки сильним, як фінансова криза 2008-2009 років, але буде підсилений меншою увагою до нього з боку влади.

На думку експертів Deloitte-Access Economics, в цю кризу влада здійснює набагато менше дій, спрямованих на зниження ризиків, ніж три роки тому. Зокрема, держави занадто повільно скорочують свій зовнішній борг.

Долю євро в Deloitte-Access Economics порахували “головним питанням, що вимагає рішення” в 2012 році. На думку експертів групи, у цьому році через кризові явища сильно знизиться попит на товари споживання, а також сировину та енергоресурси, в тому числі вугілля і сталь.

У Deloitte-Access Economics вважають, що в числі найбільш постраждалих від європейської рецесії виявиться Китай, падіння попиту на товари якого зменшить доходи населення і державний бюджет.

Слово “Єврогеддон” почало використовуватися в четвертому кварталі 2011 року в блогах і фінансовій пресі. Під ним економісти розуміють або крах євро як єдиної валюти, або дуже сильну рецесію у країнах єврозони, яка спричинить за собою зниження темпів зростання економіки в інших регіонах.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.