Новини економіки. 24 січня. Проведення чемпіонату Європи з футболу Євро-2012 буде для України збитковим.

Очікування від Євро-2012 занадто оптимістичні

Такий прогноз озвучив керівник аналітичної групи “Да Вінчі” Андрій Колпаков у ефірі “Ера FM”.

“На нашу думку, на сьогоднішній день в Україні досить неадекватно оцінюються перспективи економіки країни після Євро-2012. Ці очікування занадто оптимістичні. У своєму дослідження ми проаналізували світовий досвід проведення спортивних змагань такого штибу за останні роки, коли країнам доводилося вкладати значні кошти в спортивну інфраструктуру.

Зокрема, ми проаналізували досвід Південноафриканської республіки, Греції, Португалії, Японії та Кореї. Скрізь змагання подібного штибу приносили в результаті у середньостроковій перспективі – 5-7 років – біля 7% рентабельності”, – сказав він.

Як розповів експерт, у дослідженні світовий досвід було перенесено на сучасні реалії економічного становища в Україні.

“Ми зробили прогноз про те, що Євро-2012 не принесе прибутку, а принесе збитки в середньостроковій перспективі. У своєму дослідженні ми виходили з того, що від самого початку планувалося залучення великих приватних інвестицій у підготовку до Євро-2012, що це стане величезним ривком для української економіки, але цього не сталося”, – зазначив Колпаков.

У свою чергу, колишній заступник глави Агентства з підготовки до Євро-2012 Євген Вілінський висловив зауваження до такого висновку.

“Інфраструктурні проекти, які робляться в країні, ніколи ніде не окуповуються за 5 років. Абсурдно чекати в середньостроковій перспективі окупності таких проектів”, – вважає він.

За матеріалами Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.