Новини світу. 9 січня. Протягом трьох годин утримували в заручниках 385 іноземних туристів жителі Абу-Симбела на крайньому півдні Єгипту.

Єгиптяни оточили храм і не випускали нікого звідти

Як повідомили сьогодні місцеві ЗМІ, єгиптяни оточили розташований там храм і не випускали нікого звідти, висловлюючи таким чином протест проти загибелі своїх одноплемінників. В результаті інциденту ніхто не постраждав.

Кілька днів тому в результаті прориву дамби в районі озера Наср на півдні країни виявилися затоплені десятки будинків, було зруйновано міст. За останніми даними, в результаті стихійного лиха загинули три людини.

В Абу-Сімбелі розташовані два унікальних давньоєгипетських храми – Рамзеса II і його дружини цариці Нефертарі. Побудовані в XIII столітті до н.е., вони були перенесені в 60-х роках минулого століття, коли почалося будівництво висотної Асуанської греблі, і району на березі Нілу, де вони стояли раніше, загрожувало затоплення. В результаті проведеної за сприяння ЮНЕСКО та науковців з усього світу найбільшої інженерно-археологічної операції храми були перенесені на 65 метрів вище і на 200 метрів далі від річки.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.