Новини економіки. 11 січня. Президентом підписано закон про нові ставки акцизного податку та деяких зборах, що дозволить додатково залучити до бюджету понад 1,3 млрд. грн.

Алкоголь і тютюн подорожчають

Про це йдеться в офіційному висновку Державної податкової служби щодо закону № 4235-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків і зборів».

За розрахунками податківців, переважна частина (близько 1 млрд. грн.) додаткових надходжень будуть зібрані у вигляді акцизу з імпортерів та виробників лікеро-горілчаних та тютюнових виробів, нафтопродуктів, зрідженого газу, а також власників окремих видів автотранспорту.

Разом з тим введення нових ставок дозволить знизити споживання українцями алкоголю і тютюну – аналітики прогнозують зменшення ДПС поставок цієї продукції на внутрішній ринок.

Об’єднання всіх платежів, які стягувалися з видобувачів корисних копалин, у єдиний збір – плату за користування надрами, на думку фахівців ДПС, дозволить спростити процедури адміністрування. Однак значного зростання цього збору не передбачається: за підсумками 2011 року сплачено 2,64 млрд. грн., а у 2012-му ця сума збільшиться на 198,5 млн. грн. (6,6.

Індексація ставок збору за використання води дасть державі додатково 98,2 млн. грн.

Найменше принесе перегляд збору за спеціальне користування лісовими ресурсами – тільки 19,3 млн. грн. додаткових надходжень.

В цілому, вважають експерти з податкової, введення в дію закону казну істотно не збагатить, але «дозволить забезпечити відповідність розмірів ставок податків і зборів інфляційним процесам».

Підвищення акцизних ставок на тютюнові вироби з початку 2012 року дозволить збільшити надходження до держбюджету України від цього збору до 18 мільярдів гривень.

Джерело Комментарии

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.