Новини авто. 31 січня. Сильні холоди спричиняють низку проблем і неприємностей автолюбителям.

Пам'ятайте про правила користування автомобілем зимою

Тому тим, хто виїжджає на роботу в морозну погоду, радять дотримуватися кількох правил, щоб автомобіль краще слухався свого власника.

Підходячи вранці до автомобіля, не поспішайте його заводити. Експерти радять моргнути світлом кілька секунд, щоб розбуркати акумулятор. Також, заводячи авто, можна протримати ключ секунду-дві в позиції запалення, що також корисно для акумулятора.

Завівши авто не спішіть рушати з місця. Почекайте 1-2 хвилини, щоб попрацював мотор. Це потрібно не лише для двигуна, але й для прогріву інших рідин, зокрема трансмісії, гідропідсилювача керма тощо. Перші 3-5 хвилин подорожуйте на понижених обертах.

Не включайте обігрів на максимальну температуру з напрямком на вітрове скло. Це може спричини появу тріщинок на склі, які потім можуть розростися в більші тріщини.

Намагайтеся, щоб бензобак лютої зими майже весь час був повний. У повітрі над паливом кристалізується водяний пар. Тому, чим менше вільного від пального простору в баку, тим краще.

Зимою варто менше користуватися ручним гальмом, і тим більше, не лишати машину на ніч на “ручнику”. Можуть примерзнути гальмівні колодки.

Якщо ваша “ластівка” не ночує в теплому гаражі, майте при собі розморожувач для замків. Ні в якому разі взимку не накривайте машину брезентом. Прихопить, і будете відривати разом з фарбою. Щоб не примерзали двері, їх можна змастити спеціальною рідиною (або навіть вазиліном) по внутрішньому периметру.

Якщо замерзли бачок, трубочки і форсунки склоомивача, вирушайте на підземну парковку будь-якого торгового центру. Поки погуляєте по магазинах – відтане. Можна буде злити воду і залити спеціальну рідину.

Таку рідину можна розмішати з водою, але не радять змішувати з літньою рідиною. На упаковці вказується температура замерзання склоомивача: рідина переходить у гелеподібний стан. Якщо на вулиці -20 за Цельсієм, то варто купити склоомивач з написом -30 – -35 градусів.

При великому мінусі машину шкідливо мити. Можуть примерзнути не тільки двері, але і гальмівні колодки, зіпсуватися лакофарбове покриття. Проте якщо вже помили, перевірте, чи вона добре висохла і в замках та інших отворах не залишилося води.

Пам’ятайте також, що зимою потрібно більше часу на  “розкочегарювання” автомобіля. Врахуйте це, якщо ви не хочете запізнюватися.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.