Новини медицини. 10 січня. Жінки з зайвою вагою під час вагітності можуть продовжувати худнути без побоювання нашкодити собі і майбутньому малюку.

Правильне харчування під час вагітності допоможе уникнути ускладнень

Секрет такого схуднення в раціональному режимі харчування і грамотно підібраному раціоні.

Під час вагітності прибавка 11 (+/- 1) кілограм вважається нормою для жінок без зайвої ваги до вагітності, а для жінок, які і до вагітності страждали від надмірної ваги, збільшення ваги на 9 кілограм і більше – тривожний сигнал, відзначають фахівці НоуХауМед.

Чим небезпечне ожиріння в період вагітності

Надмірна вага при вагітності – це додатковий стрес для жіночого організму. Ожиріння гальмує обмін речовин, що уповільнює доставку корисних речовин до дитини і може стати причиною розвитку захворювань.

Чим загрожує зайва вага для вагітної:

Виникнення серцево-судинних захворювань
Проблеми з центральною нервовою системою
Проблеми з ендокринною системою
Варикоз
Діабет
Токсикоз
Ускладнення вагітності та пологів, а також періоду відновлення

Чим зайва вага вагітної загрожує малюкові:

Затримки і відхилення в розвитку (фізичне/розумове)
Гіпоксія
Недостатнє надходження поживних речовин
Розвиток вроджених захворювань серця та нервової системи
Травми при пологах

Лікарі наводять дані про те, що ті жінки, які в період вагітності ретельно стежили за кількістю споживаних калорій, не тільки набирали меншу вагу, але і не мали проблем під час і після вагітності (розтяжки, варикоз, болі в спині, набряки, запаморочення і так далі). Крім того, вони легше переносили пологи і швидше відновлювалися. Не важко здогадатися, що діти у таких жінок народжувалися, як правило, з відмінним здоров’ям.

Безумовно, сувора дієта в період вагітності заборонена, але змінити звички харчування і виключити продукти, які погано впливають на організм просто необхідно.

Самостійне схуднення при вагітності також протипоказано, тому рекомендують перед початком схуднення звертатися в медичний центр для складання правильної схеми схуднення.

В клініці індивідуально підберуть схему харчування з урахуванням побажань клієнта, обстежать організм перед початком курсу для запобігання ускладнень, проведуть тест на харчову непереносимість, щоб уникнути включення алергенних продуктів у раціон тощо.

Як не набрати зайву вагу під час вагітності

Перш за все, необхідно правильно харчуватися – це захистить організм від нестачі вітамінів, не створить додаткове навантаження на внутрішні органи і дозволить дитині отримувати натуральні вітаміни.

Головне, що слід пам’ятати вагітній жінці – харчування має бути раціональним. Не варто наїдатися раз на день або терпіти голод до певної години прийому їжі, достатньо розробити раціон, який дозволить не голодувати і при цьому не набирати зайвої ваги. Фахівці, вивчивши останні наукові дослідження, говорять про те, що вагітним краще відмовитися від важкої їжі (м’ясо, риба і так далі) на користь овочів, фруктів, зелені, злаків та іншого. Сироїдіння було визнано найбезпечнішим методом харчування, оскільки він включає в себе тільки свіжі натуральні продукти без обробки температурою (як відомо, температура вбиває корисні речовини в продуктах).

Особливої ​​уваги заслуговує бандаж для вагітних – це унікальне пристосування, яке здатне зняти навантаження з м’язів і кісток жінки і дати можливість спокійно пересуватися на останніх тижнях вагітності. Жінки сперечаються про користь бандажа, але наукові дослідження підтверджують його ефективність і до пологів (бандаж для вагітних) і після (бандаж післяпологовий).

Правильне харчування здатне зберегти здоров’я в період вагітності і не зіпсувати фігуру, а бандаж допоможе швидко відновити колишні форми і уникнути післяпологових ускладнень.

За матеріалами НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.