Огляд преси. 18 січня. Переговори між Росією та Україною про новий контракт з постачання газу затягуються.

газ
Україна загнала себе в "газовий кут" у переговорах з Росією

Для України багато що залежить від успіху на переговорах, пише австрійська Wirtschaftsblatt.

Якщо їй вдасться домовитися з Росією про зниження цін на газ, то країна, за словами її представників, може відмовитися від повторних виплат МВФ.

Газета наводить слова віце-прем’єр-міністра Сергія Тігіпка, який сказав, що в України є час до кінця січня, щоб домовитися з Росією про нову ціну на газ.

У статті говориться, що МВФ і Україна з 2010 року пов’язані договором про резервний кредит у розмірі 15,5 млрд доларів США.

У 2011 році МВФ припинив виплати, оскільки не були виконані деякі умови щодо зниження бюджетного дефіциту. У тому числі йдеться про підвищення ціни на газ для приватних осіб на 30%. Мета переговорів з Росією – газова ціна приблизно в 250 доларів США за 1000 кубометрів. Зараз ціна на перший квартал 2012 року дорівнює 416 доларів за 1000 кубометрів, пише видання.

Україна вже оголосила про своє бажання знизити обсяг закупівлі російського газу, максимум до 27 млрд кубометрів. Однак чинний договір між двома країнами передбачає максимальну зміну обсягу закупівель на 20% на рік. Крім того, відповідне застереження в договорі свідчить, що Україні в будь-якому випадку доведеться оплачувати мінімум 33 млрд кубометрів.

За матеріалами Wirtschaftsblatt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.