Новини технологій. 17 січня. Англомовний розділ найбільшої онлайн-енциклопедії Wikipedia буде закритий на добу 18 січня на знак протесту проти підготовлюваного до прийняття в США антипіратського законопроекту SOPA (Stop Online Piracy Act).

Wikipedia протестує проти поганого закону

Про це повідомив засновник ресурсу Джиммі Уельс у своєму мікроблозі на сервісі Twitter.

“Попередження учням! Зробіть своє домашнє завдання раніше. Wikipedia протестує проти поганого закону в середу!” – Написав Уельс в своєму Twitter-блозі.

Прийняття SOPA супроводжує шквал критики з боку інтернет-компаній, які вважають, що закон дозволить правовласникам відключати практично будь-який сайт. Уельс в якості одного із заходів протесту проти ухвалення закону запропонував на час закрити доступ до Wikipedia. В середині грудня ця пропозиція була винесена на голосування серед зареєстрованих користувачів сервісу.

В Італії аналогічний крок, зроблений кілька місяців тому у відповідь на спробу прийняття схожого закону, призвів до суттєвого перегляду спірного законопроекту.

Уельс наводить у своєму мікроблозі статистику аналітичної компанії comScore, за якою англомовний розділ Wikipedia відвідує в середньому 25 мільйонів користувачів щодня. Загалом сервіс – один з найпопулярніших інтернет-сайтів у світі.

Законопроект SOPA, активно лобіюється великими гравцями американської звукозаписної індустрії та сфери кіновиробництва, зокрема організаціями RIAA (Recording Industry Association of America) і MPAA (Motion Picture Association of America), пропонує за рішенням суду відключати від доступу до мережі будь-який інтернет-ресурс, який поширює неліцензійний контент, навіть якщо власник цього сервісу ніяк не причетний до поширення такого контенту.

На думку противників закону, SOPA грунтується на твердженні, що кожен винен, поки не буде доведено зворотне, і у випадку, якщо законопроект буде прийнятий, правовласники зможуть засудити практично будь-якого користувача мережі й завдати непоправної шкоди навіть найбільшим інтернет-компаніям.

Проти SOPA в його нинішній редакції виступають такі компанії, як Facebook, Twitter, Mozilla, eBay і Google. До протестуючих приєдналася і російська компанія “Лабораторія Касперського”. Як писав глава компанії Євген Касперський у своєму блозі, “ЛК” покинула асоціацію Business Software Alliance після того, як та підтримала SOPA, “ні з ким не порадившись”.

За матеріалами РИА-Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.