Новини світу. 13 січня. Особи двох із чотирьох американських морських піхотинців, що поглумилися над трупами талібів в Афганістані, встановлені.

Особи двох американських морських піхотинців, що глумилися над трупами талібів, встановлені

Даних про те, яке покарання вони понесуть, немає, хоча раніше міністр оборони США Леон Панетта заявив, що “ті, хто пов’язаний з даним інцидентом, понесуть відповідальність за повною програмою”.

Відеозапис тривалістю близько 1 хвилини з’явився в інтернеті в минулу середу. На ній четверо американських морських піхотинців мочаться на тіла вбитих талібів, відпускаючи при цьому грубі жарти. Коли велася зйомка – невідомо, проте в інтернеті воно з’явилося 11 січня цього року.

Таку поведінку військовослужбовців вже засудила держсекретар США. “Це абсолютно не сумісно з американськими цінностями, а також з тими стандартами поведінки, яких ми очікуємо від нашого військового персоналу”, – зауважила Клінтон.

Скандал викликав бурхливу реакцію в мусульманському співтоваристві в США. Так, впливова правозахисна організація Рада з ісламсько-американським відносинам направила Панетту лист з різким засудженням події.

“Ми засуджуємо наругу над мертвими як порушення прийнятих в нашій країні військових статутів, а також міжнародних норм щодо ведення війни, які забороняють подібні аморальні дії”, – йдеться в документі.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.