Новини здоров’я. 31 січня. Як показало нове дослідження, жіноче взуття на високих підборах підвищує ризик небезпечних травм, навіть якщо жінка ходить босоніж!

Жіноче взуття на високих підборах підвищує ризик небезпечних травм

Незважаючи на те, що багато жінок, що носять вузьке взуття на високих підборах, можуть поклястися, що воно «дуже зручне», їх ноги навряд чи погодяться з цим твердженням.

Як показали експерименти, проведені фінськими вченими, м’язи ніг, суглоби і сухожилля жінок, які постійно ходять на підборах, адаптуються до цього взуття.

Необхідність балансувати день у день скорочує волокна литкового м’яза, а ахіллесове сухожилля напружується замість того, щоб розслаблятися, коли жінка робить кожен крок. Всі ці фактори сприяють стомленню м’язів, болю в спині і підвищеному ризику травмування.

Більш того, якщо любителька походити на підборах змінює взуття на домашні капці або спортивні кросівки, ризик травми не знижується, що слід враховувати дамам, котрі збираються після роботи в спортзал.

Справа в тому, що у жінки, яка носить підбори більшу частину часу, суглоби і м’язи ніг адаптуються до носіння подібного взуття – тому зміна звичного середовища, тобто зміна взуття на більш зручне, лише підвищує ризик травми.

Експерти радять жінкам чергувати носіння взуття на високих підборах і взуття на низькому, стійкому каблуці.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.