Новини технологій. 3 січня. Некомерційна організація “Фонд Вікімедіа” завершила щорічну кампанію зі збору пожертв на розвиток своїх проектів, найбільшим з яких є “Вікіпедія”.

Вікіпедія
Запланований річний бюджет вікі-проектів складає 28,3 мільйона доларів

Кампанія 2011-2012 років була визнана “найуспішнішою” за всю історію – в її ході було зібрано 20 мільйонів доларів, говориться в блозі “Фонду Вікімедіа”. Гроші перерахували понад мільйон чоловік.

Запланований річний бюджет вікі-проектів складає 28,3 мільйона доларів. Велика частина коштів надходить від користувачів, решту суми вносять у вигляді грантів різні організації.

Кошти, за заявою “Фонду Вікімедіа”, будуть пущені на закупівлю серверів, розвиток сайтів та мобільних сервісів і на юридичну підтримку проектів.

На сайтах “Фонду Вікімедіа” не розміщується реклама, вони існують виключно на пожертви від користувачів і організацій. Кампанії по збору коштів організуються щорічно починаючи з 2003 року.

Остання кампанія стартувала 16 листопада 2011 року. На сторінках “Вікіпедії” розміщувалися звернення видних діячів проекту, включаючи засновника енциклопедії Джиммі Вейлза і розробника Брендона Харріса. Вони закликали користувачів перерахувати кошти на потреби проектів. Звернення супроводжувалися фотографіями.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.