Новини політики. 5 січня. Досі немає реакції Європи на переведення Юлії Тимошенко у колонію.

На ситуацію з Тимошенко ще може вплинути Євросуд

Пам’ятається, 11 жовтня, коли суддя Родіон Кірєєв виніс вирок Тимошенко (7 років), – десятки дипломатів намагалися «напоумити» Банкову, інформує Сегодня.

Цього разу Європа фактично промовчала, закликавши лише, щоб «рішення щодо умов утримання пані Тимошенко приймалися прозоро», а президент Європейської народної партії (західні друзі «Батьківщини») написав у себе в Twitter: «Що далі, каторжні роботи?»

«Мені складно зрозуміти цю «нереакцію», – каже німецький політолог Олександр Рар. – Можливо, від історії з Тимошенко люди втомилися. Німецька преса полює за президентом Вульфом, у якого проблеми з кредитом. А ще весь Захід стежить за демонстраціями в Росії. У нас багато хто вважає, що якщо зміни відбудуться в Росії, то вони автоматично трапляться і в Україні».

Марчін Войцеховський, політоглядач польської газети «Виборча», навпаки, ніякого політичного підтексту тут не бачить: «Просто сезон такий – дипломати роз’їхалися, політики у відпустці». А ось політолог Володимир Фесенко вважає, що європейці вже звикли: «У Європі починають розуміти невідворотність ситуації. Вони свої інструменти впливу вже задіяли і умови поставили: або ви випускаєте Тимошенко – і тоді угода про Асоціацію буде підписана, або ситуація буде заморожена».

Чи ставло переведення Тимошенко в колонію новим сигналом для Заходу – мовляв Україна для нього назавжди втрачена, Асоціації не буде? «Думаю, немає. По-перше, на ситуацію з Тимошенко ще може вплинути Євросуд.

По-друге, останнім критерієм для них стануть парламентські вибори – якщо вони пройдуть щодо конкурентно, не буде однозначно провладної більшості в парламенті, – тоді європейці можуть піти на підписання угоди. Якщо ж виникне ситуація така ж, як в Росії, – тоді це може заморозити ситуацію не на один рік.

Європа зацікавлена ​​в підписанні ЗВТ. Україна – це 50-мільйонний ринок. Я навіть чув, що європейці шукають механізми, як запустити ЗВТ, не чекаючи ратифікації. Але перебільшувати їхній інтерес не треба. У загальному товарообігу Європи Україна складає близько 1%», – говорить Фесенко.

«У нас вважають, що Україна потребує співпраці з Заходом, і тому, рано чи пізно, піде на поступки і випустить Тимошенко», – вважає Рар.

Навпаки, за словами Войцеховського, Україна для них – відрізана скиба. «У нас уже ніхто не має ілюзій, що Тимошенко можуть випустити. Та й питання, куди піде Україна – в Митний союз чи ЗВТ, – вже особливо не хвилює польських експертів. Був період, коли цю тему обговорювали. Але він закінчився. Польські експерти дійшли висновку, що Польща може обійтися без України», – каже Марчін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.