Новини науки. 11 січня. Китайські і японські вчені спільно розробили робототехнічну систему, яка допоможе підвищити шанси на успішний результат судинної хірургічної операції.

Лікарі зможуть вберегти себе від випромінювання

Науково-дослідна група у понеділок, 9 січня, успішно виконала клінічні випробування цієї системи на тваринs, доводячи її здійсненність і ефективність у здійсненні судинного хірургічного втручання для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, повідомив професор Інституту робототехніки при Пекінському університеті авіакосмічному (ПАВ) Ван Тяньмяо.

Нова розробка складається з головного керуючого терміналу, керованого терміналу і екрану з навігаційною системою тривимірної зображення.

Починаючи операцію, лікарі з головного керуючого терміналу з тривимірним зображенням кровоносної судини на екрані передають команду на робототехнічний термінал, здатний вкласти трубку-стент в кровоносну судину. На трубці встановлені датчики, які можуть передавати інформацію про контакт між трубкою-стентів та судинної стінкою з метою забезпечення точності втручання.

Співробітники ПАУ, Головного морського госпіталю (ГМГ) НВАК і японського університету Кагава приступили до розробки цієї робототехнічної системи в 2009 році. Для її реалізації три сторони вклали приблизно 20 млн юанів (3,17 млн дол.)

Дана система дозволяє лікарям з ювелірною точністю проводити хірургічні операції на судинах і при цьому виключити для медичного персоналу ризик радіоактивного опромінення, зазначив професор департаменту нейрохірургії ГМГ НВАК Тянь Цзенмінь, додавши, що за оптимістичними оцінками вона буде введена в експлуатацію протягом року.

Як повідомив професор з Університету Кагава Го Шусян, нова система, яка може працювати на основі дистанційного управління, також сприяє обмінам між лікарями, які у різних місцях, і підготовці молодих медиків.

Джерело Зеркало недели

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.